Error Code 2 Hatasının Çözümü

Silkroad pvp server oynayanların sıklıkla karşılaştığı bir durumdur. Bunun sebebi sro_client.exe dosyasının içerisine server ayar bilgilerinin enjekte edilmesi ve antivirüs programlarının bunu virüs gibi algılayarak otomatik silmesidir.

Yeni bir servere başladığınızda eğer bu sorunla karşılaşıyorsanız sebebi budur. Çıkan mesaj Sorry. Failed to execute class. [Error Code(2)] şeklindedir..

Çözümü :

Öncelikle oynamak istediğiniz serverin Full Client dosyalasını indiriniz ve indirdiğiniz rar dosyasına sağ tıklayarak rardan çıkarınız. Bunu yapabilmek için bilgisayarınızda daha önceden winrar programının kurulu olması gerekmektedir. Şayet yoksa winrar download şeklinde google araması yapıp indiriniz. Ücretsiz ve küçük bir programdır her pc de mutlaka olması gerekir.

Oyun dosyalarını rardan çıkarıp oyuna girmeye çalıştığınızda şayet yukarıda dediğimiz hata ile karşılaşırsanız bilgisayarınızda virüs koruması aktiftir ve sro_client.exe dosyasını virüs olarak algılayıp otomatik silmiştir. Sizde oyuna girmek istediğinizde bu dosya silindiği için hata mesajını alırsınız.

Bunu 1 seferlik engellemek için aşağıdaki resimlerde gösterilen Antivirüs programını ayarlamanız ve oyun klasörüne ayrıcalık tanıyarak ordaki dosyaları tarama dışında tutmalısınız. Bu ayarı başka programlarda da yaparak güvendiğiniz sitelerin uygulamalarına izin verebilirsiniz.

Bilgisayarınızın windows tuşuna basarak Ayarlar sayfasına gidiniz ve aşağıdaki resimleri takip ederek ayarlarınızı güncelleyiniz.

iyi eğlenceler

12 senedir açık sro pvp server ViPSrO Online.. Oynamak için tıklayınız

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Genelde 114 , Bugün 1 defa okunmuştur