Göynük’te Nüfus Cüzdanı Yenileme

Bildiğiniz gibi Yeni Nüfus Cüzdanı değiştirme işlemleri 2017 yılı başından bu yana yapılmaktadır. Cüzdan yenilemek için yanınıza 1 adet fotoğraf alıp ’ne gittiğinizde sıra yok, formalite yok yeni cüzdan işlemleriniz hemen yapılıyor. Yenileme için son tarih 31.12.

Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet biometrik fotoğraf ve eski nüfus cüzdanınız ile başvuru yapıyorsunuz. Önce getirdiğiniz fotoğraf scanner ile taranıp sisteme aktarılıyor. Daha sonra sağ ve sol el parmakları ve avuç içi iz taraması yapılıyor hepsi bu kadar.

Yaklaşık 5 dakika içerisinde biten işlemlerin sonunda getirdiğiniz fotoğraf size geri iade ediliyor ve işlemleri için 16 TL ücret ödüyorsunuz hepsi bu..

İleride online işlemlerde kullanabilmek için ayrı bir zarf içerisinde verilen ve içerisinde şifrenizle birlikte değiştirmek için gerekli olan pin ve puk numaraları bulunan zarfı alıyorsunuz. Bu zarfı yani şifrenizi kaybetmeyiniz

Yeni Nüfus Cüzdanınız işlem yaptırdığınız güne bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde PTT kargo ile adresinizde teslim ediliyor

Eyliyetlerinizi de ilgili Trafik Şube Müdürlüklerinden değiştirmeyi unutmayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.