Sünnet Gölü Göynük

Sünnet gölü, Bolu iline bağlı Göynük ilçesinde, etrafı, çam ağaçlarıyla kaplı ufak bir göldür. sünnet Gölüne aşağıdaki haritayı izleyerek 15-20 dk içerisinde gidebilirsiniz. Gölün derinliği 22 metre, yüksekliği ise 820 metre civarındadır. Sünnet gölü, vadide yaşanan bir heyelan sonucu oluşmuş, ufak bir baraj gölüdür. Göl dibinden ve ufak bir ırmaktan beslenmektedir. Orta kısmında yapay bir ada bulunmakta ve gölde ördek ve kaz gibi hayvanlar yaşamaktadır. Bölgede kışların oldukça sert geçmesi nedeniyle göl donar. Etrafı yürüyüş yapmak için ideal olan Sünnet gölü, konaklama, yeme, içme gibi hizmetlerin sunulduğu tesisler bulunmaktadır. Eşsiz bir manzaraya sahiplik eden Sünnet gölü, ziyaretçilerine hem psikolojik hem de fizyolojik terapi sunmaktadır.

Sünnet gölü ve yapılacak aktiviteler

Sünnet gölü seyahatine renk katmak amacıyla bir takım aktiviteler yapılabilir.

Bazı aktiviteler bölgenin simgesi haline gelmiştir. Dalış, yamaç paraşütü ve kite surf yapılabilecek aktiviteler arasında yer alır. Bu aktiviteler yılın her mevsiminde yapılabileceği gibi festival ve konferans gibi aktiviteler doğrultusunda belli tarih aralıklarında da yapılabilir.

Sünnet gölü etrafında damak tadına hitap eden mekanlara ulaşmak mümkündür. Muhtemel gezi için gidilen yerlerde öne çıkan yemekleri tatmak bir alışkanlık haline gelmiştir ve Sünnet gölünde farklı lezzetlerle tanışmak mümkündür.

Sünnet gölü yol güzergahı

Göynük ilçesinin 25 km doğusunda kalan Sünnet gölü, Bolu ilinin 80 km güneybatısındadır. Göynük karayolundan iki ayrı yol takip edilerek göle ulaşılabilir.

 

14780 Sünnet Köyü/Göynük/Bolu, Türkiye

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Genelde 924 , Bugün 1 defa okunmuştur