Meyve suyunun Sahteliğini Öğrenme

Zararlı diye gazlı içeceklerden sıkılıp şöyle buz gibi bir meyve suyu içmek istediniz ama o nasıl emin olacaksınız, aldığınız meyve suyu ne kadar sağlıklı ? Kutuların üstlerine baktığınızda hepsinde ya % 100 meyve suyu yazıyor yada organik olduğu.

Evde kendiniz taze mevsim meyvelerinden sıkmadıktan sonra marketlerden aldığınız meyve suyunun sahte mi yoksa organik mi anlamanın yolu yolu bir parça kağıt havludan geçiyor.

Aldığınız meyve suyunun kutusunu açmadan biraz çalkalayıp raflarda beklerken dibine çöken tortunun karışmasını sağlıyoruz ve büyükçe bir bardağa meyve suyunu döküyoruz.. Hepimizin evinde bulunan kağıt havlu yada peçeteden bir miktar bardağın içine atıp uzun bir çubuk yardımıyla karıştırıyoruz. 1-2 dk kadar karıştırdıktan sonra çıkardığınız o peçetenin rengi meyve suyunun rengine dönüşmüşse aldığınız meyve suyu sahtedir, geçmiş olsun. Eğer suyun rengi peçeteye geçmemişse afiyetle içebilirsiniz.. Sahte meyve suyunu daha çok karıştırırsanız bir süre sonra bütün rengi peçeteye geçecek geriye bildiğiniz şekerli su kalacaktır

Sahte meyve suyunu anlamak için video test

 

 

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Genelde 395 , Bugün 1 defa okunmuştur