Araç Muayene Yaprakları İptal Edildi

Her yıl yada 2 senede bir yapılan araç muayeneleri nedeniyle dolmuş ve yenilenmesi gereken muayene yapraklarının yenilenmesine gerek kalmadı.

Trafik araç muayenesinde yaprağın son kısmı da mühürlendiyse yeni araç muayenesine giderken trafik tescil dairesinden yeni yaprak almak gerekiyor, alınmazsa trafik muayene ruhsata işlenmiyor ve ek bir süre içerisinde yeni yaprak alınarak işlenmesi için belge veriliyordu. Yeni yaprak çıkarması da ayrı bir külfetin yanı sıra aracın cinsine göre TL harç yatırılıyordu.

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren ruhsatında muayene kısmı dolmuş olanlar yeni yaprak almak zorunda kalmadan araç muayenelerini TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarında yaptırabilecekler. Yapılan araç muayeneleri sonunda ilgili servis tarafından bir muayene belgesi verilecek ve bu belge araç ruhsatının yanında süresi dolana kadar saklanacak. Bunun dışında her hangi bir işlem yaptırmaya gerek kalmadı.

Aracınızın muayene sayfasında yer kalmamışsa 1 Temmuz 2017 tarihini bekleyin ve yeni uygulamadan yararlanarak yaprak çıkarma zaman ve masrafına girmeyin

 

 

Bugün 1 , toplamda 998 defa okunmuştur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.