S3 Gear Sensör Arızası

Samsung S3 Gear kol saatiniz varsa ve bir gün sensörünün çalışmadığını fark ederseniz hemen servise göndermeyin.

Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım S3 Gear Frontier saatimin kalp atışlarını saymadığını farkettim. Samsung iletişim hattıyla görüştüm ve saati resetlememi söylediler. Resetledim yine düzelmedi. Gear uygulamasını kaldırıp tekrar kurdum yine düzelmedi.

Samsung Türkiye merkeziyle yaptığım görüşmeler sonunda yetkili servise göndermeye karar verdim ama bir taraftanda araştırmaya devam ederken kullanım klavuzunda şöyle bir ibareye rastladım. “Sensör üzerini koruyucu ile kapatmayınız” Oysa ben saatin sensörlerine ter ve sudan zarar gelmesin diyerek ekran koruyucu ile kapatmıştım.. Hemen onu söküp tekrar denedim ama birşey değişmedi. Saati kapattım tekrar açtığımda sensörü temizledim ve biraz havalanmasını bekledim.. Koruyucu altında nem oluşmuş olabilirdi. 15-20 saniye bekledikten sonra sensörlerden yeşil ışıkların geldiğini gördüm ve koluma taktığımda kalp atışlarını sayıyordu..

Aynı sorunu yaşayan arkadaşların bunu denemesini tavsiye ederim. Koruyucu varsa çıkarın

 

Bugün 1 , toplamda 1.301 defa okunmuştur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.