Tahta Kaşık Nasıl Temizlenir

Mutfakta en çok tercih edilen şeylerden biri de tahta kaşıklar ve çatallardır. Tahta kaşıklarınızı ya da çatallarınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunduğunu biliyor muydunuz? Tahta kaşık bakımı nasıl yapılır? Tahta kaşık bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

TAHTA KAŞIKLARINIZI BULAŞIK MAKİNASINA ATMAYIN:
Mutfakta yemek yaparken en çok tercih edilen kaşıklardan olan tahta kaşıkları temizlerken bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. Tahta kaşıklarınızı ya da çatallarınızı temizlerken ılık su ile yıkamalı ve bulaşık deterjanı kullanmalısınız.Bulaşık makinesine de atarak temizleyebilirsiniz. Ancak tahta kaşıklarınızı bulaşık makinasına atmak onların ömrünü kısaltacaktır. Bu nedenle elinizde yıkamaya özen göstermelisiniz.
ZEYTİN YAĞI İLE OVALAYIN:
Tahta kaşıklarınızı düzenli olarak yağlayın. Bu zeytinyağı için ters bir tepkime yapacaktır. Üzerindeki kirli atıkların kolay bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır.
TAHTA KAŞIK KOKUSU NASIL GEÇER?:
Tahta kaşıklar kokuyu hemen hapsetme özelliğine sahiptir. Kokuyu çıkarmak için karbonatlı suyun içerisinde bekletmeniz yeterli olacaktır. Sirkenin içerisinde de bekletebilirsiniz. Bu şekilde kokunun kaşıklardan ya da çatallardan kolaylıkla çıktığını fark edeceksiniz.
TAHTA KAŞIK NE ZAMAN ATILMALIDIR?:
Tahta kaşıklar atılması gereken zamanı belli eder. Çatlayıp kırılmaya başladığı zaman kaşıklarınızı daha fazla bekletmeyin.

Bugün 1 , toplamda 324 defa okunmuştur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.