Yerli Levyeli Haniç İnceleme

Hepimizin kovboy filmlerinden hatırladığı 1887 Lever Action olarak geçen Levyeli Haniç İstanbul’da bulunan fabrikasında üretiyor.

Yaklaşık 3.1 Kğ ağırlığında ve iletişime geçerek istediğiniz gibi değişiklik yaptırma imkanınız da var. Tabi ki bu durumda satış fiyatı değişiyor.

 

 

 

Ben Haniç Levyeli’yi hobi olarak satın aldım ve dipçik altı ile mekanizma kısmını Bronz (Haniç L11ti modeli) yaptırdım. Hem şifreli hem de ucu açık deri çantasıyla birlikte yaklaşık 4,500 TL. Standart modelin fiyatı 2,750 TL

Tüfekte askı kayışı bulunmuyor. Sonradan takılır mı bilemiyorum ama bu yüzden hep elinizde taşımanız gerekiyor fakat kısa mesafelerde rahatsız etmiyor. İnce ve kibar bir yapısı var.  8+1 kapasiteli. Yaklaşık 3,1 Kğ ağırlıkta. İlk başlarda atışları gayet güzel ve zevkli geliyor ancak fişek doldurmaya gelince baş parmağımı bile kanattım. Çünkü 36 ince olunca doldurma kaşığı biraz küçük haliyle parmak kalın kalıyor ve içeri iterken ister istemez baş parmak tırnak uçlarında dikkat edilmesi gerekiyor. İlk birkaç fişekte rahatça ileri itebiliyorsunuz. Sayı arttıkça yay mekanizması daha çok sertleştiği için zorlaşmaya başlıyor ve o sırada parmağa dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca yaklaşık 150 fişek ile deneme atışları yaptım. Sokaklarda gördüğünüz kilit parke taşlarını 30 Mt mesafeden tek kurşun ile parçalayabiliyor ve slug namlu. Nişan alması gayet güzel, ancak YAF marka tek kurşun atışlarda sorun yaşadım. Bazı fişeklerde iğne vurmadı, bazılarında ise mekanizmaya gelmedi, ama saçma fişeklerinde bunu yaşamadım. Sebebi sanırım fişeğin kapsül kısmının biraz ince kalması. BPS tek kurşunlarda sorun yaşamadım. Diğer fişeklerde durum nedir denedikçe yazıya ilave etmeye çalışacağım.

 

Sonuç olarak güzel bir hobi silahı. Almayı ve değişiklik yaptırmayı düşünenlere Nikel namlulu model Haniç L11Ni, görmelerini tavsiye ederim. Haniç telefon numarası 0216 632 2050 Firma sahibi Onur Haniç ve Yakup Bey özel değişikliklerde yardımcı oluyorlar ancak isteğe göre 15-30 gün teslimat sürebiliyor. Dürbün takmayı planlıyorsanız Pikatini ilavesi de yaptırmanız gerekiyor

 

Haniç 8+1 Test atışları

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Genelde 1.426 , Bugün 1 defa okunmuştur