Bayındır Evi Kütüphanesi

Göynük ilçemizin köklü ailelerinden ve hepimizin önünden mutlaka geçtiği, geçerken içinde nelerin yaşandığını merak ettiği yaklaşık 150 senelik Bayındırlar Evi’nin giriş katında bir odası halk kütüphanesi oldu.

Bir dönem Göynük Belediye Başkanlığı’da yapan Hilmi Bayındır’ın kızı Ülkü Bayındır TÖRÜNER tarafından kütüphane haline getirilen evin giriş katında bir oda Göynük’lü okumayı sevenlere hem imkan sunmak hem de yeni yeni okuma alışkanlıkları oluşturmak amacıyla Bayındır ailesinin zamanında alıp okuduğu, Ülkü Bayındır TÖRÜNER tarafından da okunulup saklanılan bir çok eski kitap, roman, hikaye, gezi, sağlık, din konularında yüzlerce kitap halka açıldı.

Her gün belirli saatlerde halka açık olacak kütüphaneden yararlanmak isteyen Göynük’lülerden arzu edenler Kütüphanede yararlanabilir, arzu edenler istedikleri bir kitabı ödünç alma servisiyle evine götürüp okuduktan sonra geri getirebilecekler.

Şimdilik sadece Göynük Bayındırlar Evinde bulunan kitaplarla açılan kütüphaneye Ülkü Bayındır tarafından diğer kitapları da dahil edilerek zenginleştirilecektir.

Bayındırlar Evini böyle bir amaçla halkın kullanımına açan Ülkü BAYINDIR TÖRÜNER’e sonsuz teşekkürlerimizle

Not: Sizler de evinizde bulunan, okuduğunuz, koyacak yer bulamadığınız, başkalarının da okumasını istediğiniz kitaplarınızı getirip bağışta bulunabilir, istediğiniz zaman geri alabilirsiniz..

Unutmamak gerekir ki kitaplar eskimez. Okunmayan her kitap yeni bir kitaptır

 

 

2 thoughts on “Bayındır Evi Kütüphanesi

  • Merhaba
    Bayındır ailesinin bir ferdi olarak bende Ülkü ablamı meydana getirdiği kütüphaneden dolayı kutlarım.
    Nejat Bayındır

    Yanıtla
  • Teşekkürler Ülkü Hanım

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.