Güneş Yanığına Yumurta Yağı

Yaz tatilinin başladığı şu günlerde en çok karşılaşılan güneş yanıklarına alternatif tedavi yöntemleri arayışında bulunanlar için cilt yanıklarının hızlı iyileşmesinde, iz bırakmamasında ve derinin çabuk tazelenmesinde Yumurta Yağı oldukça etkili bir alternatif tedavi şeklidir. Yumurta Yağı Tavuk yumurtasının sarısının yakılarak yağının alınmasıyla yapılır ve yanık bölge üzerine ihtiyaç duyulduğunda sürülerek uzun süreli bir nemlendirme ve hızlı bir iyileşme süreci başlatır.

Örnek vermek gerekirse kızgın yağ sıçraması ile el üzerinde oluşan bir yanığın tibbi kremlerin yanında Yumurta Yağı ile birlikte kullanılması sonucu yanık bölge yaklaşık 10-12 gün içerisinde yara ve kabuklanma oluşmadan günlük işlerde kullanılmaya başlar.

Yumurta Yağını evinizde kendiniz de yapabilirsiniz ancak çok kötü bir kokusu ve zahmetli bir hazırlanma süreci vardır.. Yumurta Yağı yaklaşık 25-30 adet yumurta sarısından 1 çay bardağı kadar elde edebilirsiniz. Küçük bir yanık için 5-6 adet Yumurta kullanırsanız yeterli olacaktır. Yumurta Yağı buz dolabında saklanırsa uzun bir süre etkisini yitirmez ve 3-4 sene saklayabilirsiniz.

Yazının devamı için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.