Cittaslow Türkiye’yi Kınıyoruz

Cittaslow adıyla kurulan ve özünü korumayı, modernleşmemeyi ve geçmişi yaşatan yerleri kendisine üye yaparak dünya turizmine tanıtmayı amaçlayan ve yakın zamanda ilçemiz Göynük’ün de bu gruba dahil olduğu Cittaslow Türkiye grubunun tahta tabela tercihi ile Gerze’yi haber yapıp kendi sitesinde Göynük ilçemize hala yer vermemesini, siteye giripte üye şehirler kısmında

Göynük’ü hala göstermemesini kınıyoruz.

Doğal olarak bu grup şehirlerini görmeyi planlayan gezi meraklıları Cittaslow sitesine girip üye şehirleri görmek isteyerek bir tercihte bulunacaktır ancak ilçemiz Göynük bu şehirler arasında yoktur. Halen “Aday” statüsünde gösterilen ilçemizin hak ettiği yere taşınmasını bekliyoruz.

Belkide herkes tahta tabela kullanırken bizim metal tabela takmamızı protesto ediyorlar

Cittaslow Türkiye’nin ilgili haberi

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Cittaslow ağının en yeni ve en son üyesi olma ayrıcalığını kazanan Gerze, ulusal ve uluslararası alanda da yaptığı çalışmalar ile adından  söz ettiriyor. Bunların en yeni örneği ise Gerze Belediyesi ve İŞKUR işbirliğiyle kurulan El Sanatları Atölyeleri. Atölyelerde tahta oyuncak yapım ve çini gibi kurslar veriliyor ve yaratılan istihdam ile de ev kadınlarını sosyal yaşamın bir parçası haline getiriyor.

Kurulan Ahşap Oymacılık Atölyesi’ndeki usta ve kursiyerler şimdi de kent estetiği için çalışıyor. Gerze Belediyesi için özel tasarlanmış ahşap tabelalar ilçedeki bütün parklara yerleştiriliyor. 29 parka sahip olan Gerze’de parklar ahşabın ruhuyla ilçede görüntü kirliliğini azaltıyor. Belediye Hizmet Binası için de özel ahşap tasarımları tamamlanmış bulunuyor. Belediye birimlerinin tabelaları da ahşap tasarımlarla değiştirilecek.

Gerze Belediyesi ahşap tabela kullanımını bütün ilçede yaygınlaştırmak amacıyla tüm iş yerleri için aldığı Meclis Kararı doğrultusunda uyguladığı doğru politika ile esnafları da ahşap tabelaya teşvik ediyor.

 

 

 

 

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Genelde 380 , Bugün 1 defa okunmuştur