Geri Dönüşüm Kutusu Boşaltmıyorsa

Bilgisayarınızda bulunan geri dönüşüm kutusuna tıklayıp “klasörü boşalt” dediğinizde boşaltmıyorsa hemen paniğe kapılmayın.

Benim bilgisayarımda geri dönüşüm kutusunu boşalt dediğimde (win 11) boşaltmadığını gördüm ve araştırmaya başladım. Çeşitli sitelerde virüs olabileceği, kaldırıp tekrar kurmam gerektiği falan yazılıydı ve hangisinden başlayacağımı düşünürken geri dönüşüm kutusunu açıp içerisindeki dosyaları görmek istedim ve açtım. Sonra dosyaları tek tek yeniden manuel silmeye çalıştım ve sildiğini gördüm ancak bazı dosyaları silmedi daha doğrusu silemedi. Daha sonra o dosyaların özelliklerine baktım ve yolunu takip ettim klasörü yada dosyaları yerinde inceleyip sorunu bulmaya çalışacaktım ki o dosyalara erişemediğimi anladım. Sebebi ise o dosyalar harici diskte olmaları. O sırada her nedense harici diske erişim yok kablosu çıkmış. Dolayısıyla klasörü boşalt dediğimizde geri dönüşümdeki dosyanın konumuna ulaşamadığı için silemediğini anladım.

Kısacası evet internette bulduğunuz diğer çözümler belki işinize yarayacaktır ama aklınızın bir köşesinde de bu seçenek bulunsun dosyaların bulunduğu konumlara erişim de önemli 😉

 

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Genelde 160 , Bugün 2 defa okunmuştur