Merak Etmeyin Kimse Ölmedi. Sadece Teşekkür

Göynüklüler sayfasını kuralı sanırım 15 yıl oldu. Bir çok bilgi yayınladım, birçok eleştiri yaptım, birçok defa mahkemelik oldum ama hepsi Göynük içindi..

Sesini duyuramayan bir çok kişinin sesi oldum. Derdini ilgililere anlatıp da çare bulamayanlara sosyal medya aracılığı ile destek olmaya çalıştım. Kimileri sevdi beni, kimileri kin güttü hepsinin farkındayım.. Zülfiyare çok dokundum. Amma gün geldi o işi düşenlerde yanıma gelip yardım istedi ayrı mesele..

Neyse konumuz bu değil.. Seven sever sevmeyen umurumuzda olmaz.

Bildiğiniz gibi senelerce AKP iktidarının yaygınlaştırdığı ve takdir ettiğimiz bir cenaze hizmetleri var. Ben asosyal birisi olarak iki amcamın vefatında yaşadığım için neden Göynük’te bu hizmet yok diye sorguladım. Evet Göynük Belediyesi bütçesi kısıtlı ama bu olmayacak bir iş değil. Belediye Hizmetlerini incelediğiniz zaman öncelikli görevleri arasında cenaze, defin işlemleri var. Göynük’te neden yok ?  Alt tarafı 2 çadır, 4 masa, 50 sandalye hepsi bu ama yapılmadı..

Ve senelerce ilçemizde yapılmayan ve senelerce eleştirdiğimiz bu konu Allah’ın bir lütfu gibi kız kardeşimin vefatı ile Göynük’te belki ilk olarak kız kardeşimin cenazesinde gerçekleşti. Bir taziye çadırı kuruldu, yeterli miktarda tabureler getirildi. Yeter mi yetmez ama yetti. Gönlümüzü aldı. Sevgili Kaptan arkadaşım Mehmet Murat’ın bir sözü var çok severim “önce aidiyet” der. Bana onu yaşattı. Bana değer verildiğini hissettirdi. Ben Göynük’lüyüm, Karga Mustafa’nın torunuyum. Yıllarca bu belediyeye şimdiki adıyla en azından çevre temizlik vergisi ödemişim yahu arkadaş bir gönlümü alın.

Ve Aldılar.. Sözü fazla uzatmadan öncelikle seçim döneminde projeler sunarken ve yakında zamanda ölen amcamın vefatına diğer belediye hizmetlerini örnek sunarak bunlar olmalı dediğim baba dostu Ali ORAL ağabeyime çok çok çok teşekkür ediyorum.. Ali ağabeyimin “aklımda basit iş hemen yapacağız” dediği projesi ailemize nasip oldu.. Çadirda “Bolu Belediyesi” yazıyormuş. Yahu sana ne isterse “Kemişkezek Belediyesi” yazsın ne olur ? Orası da bizim değil mi ?  Yani oldu işte çekememezlik etme.. Hani kamyon yazıları vardır “çalış seninde olur”

Bu vesile ile

Hem taziyemiz sebebiyle arayan, ulaşamayıp mesaj gönderen (malum defin işlemleri her an müsait olup telefon açamıyoruz), sonrasında arayıp müsait olmadıkları için görüşemediğimiz tüm eş-dost-akrabalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.. Gönül isterdi ki böyle günlerde bir araya gelmeyelim ama istemeden de olsa oluyor.

Öncelikle Göynük Belediye’sine

Yeni Başkanımız Ali ORAL’a ağabeyime böylesine basit 3-5 masa sandalye hizmetiyle gönül aldığına ve Bolu Belediye Başkanımız Tanju ÖZCAN’ın desteğine,

Belediye anons hizmetlerine (gözden geçirilmesi gerekiyor çünkü yankı yaptığı için anlaşılmıyor)

Taziye Çadırı getirip kuran arkadaşlara, başka istediğiniz var mı diyen personele sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz..

Yeterli mi yetmez

ama yetti gönlümüzü aldınız tekrar tekrar teşekkür ederiz..

Birader amma abartın daha ne olsaydı Karpuz mu kesecektik derseniz

bizim masamız eksikti dışarıdan gelen konuklarımız tabldot tabaklarıyla elde yediler. (Cenaze yemeği verilmesine hep karşı durduk ve sadece dışarıdan gelen akrabalarımıza yemek verdik)

Madem bu işe giriştin Ali Ağabey

Çadırların var bırak üstünde ne yazarsa yazsın vatanın her toprağı her belediyesi bizimdir umurumuzda olmaz.

Göynük gibi bir yerde 2 taziye çadırı yeterli geldi. 3 olsa belki daha iyi

3 çadır için 6 masa süper yeterli..

Bunu bize niye yapmadınız diye yazmıyoruz. Bir başlangıç yapıldı daha da geliştirelim. Hatta bir elektrikli çay semaveri + çay ve şeker.. 1 koli bardak su

Maliyeti Göynük Belediyesi”ni çok mu yorar? Bence hayır.. Bizi yorar mı hayır ama acımızdan unuttuk teferruatları Ali Ağabey

Her şeyi kendi gözümüzden değerlendirmeyelim. İlçe dışında yaşayıp da ailesinden birini defneden insan adetleri bilmeyip şaşırıyor.. Hizmeti alınca da parayı gözü görmüyor. Onca hizmet sonrası gidip belediyeye borcumuz var mı der. Borç yok denilince mutlaka duygusallaşıp gönlünden birşey kopacaktır, o da bir sonraki defin masrafı olur..

Örnek vereyim Eniştem vefat etti kendisi Ordu’lu.. Ordu’lu olmasına rağmen beni Göynük’e defnedin diyor. Ailesi senelerce Göynük dışında örfleri adetleri unutmuş. Yardım istiyor. Şimdi bu kişi belediyeye gelse bütün defin işlemleri halledilse belediyeye yardım etmez mi ? Bir nevi ticaret ama alan memnun veren memnun.

Kısacası Ali ORAL Ağabey

gönlümüzü aldın çok teşekkür ederiz

Küçümsemek için yazmıyorum defalarca Göynük’e yolladığı yardımları geri döndürülen Tanju ÖZCAN ve Bolu Belediyesi personeline

ve kız kardeşimin ardından tertemiz en içten cennet dualarını gönderen Göynüklüler sayfa dostlarımıza

sonsuz teşekkürlerimizle..

Eleştiririz, hep eleştireceğiz. İnsan oğluyuz doymaz bilmiyoruz, ama yaşadığımız duygusallık için çok teşekkür ederiz #AliOral #GöynükBelediyesi #BoluBelediyesi

Elli Elli 100 biz Göynüklüyüz 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kardeş kaybetmenin hüznü ile yaşanılan burukluğu uzaktan paylaşan sevgili dostlarım yanında hasbelkader Akşemseddin Günü kutlamalarında beraber olduğum, acıma acı olan arkadaşım, hemşehrimiz rahmetli Müyesser Ebe’nin (belki sizin de ebeniz) oğlu, Mehmet Murat ÜNSAL ve aile dostumuz sevgili eşi Cavidan ÜNSAL’a sonsuz teşekkürlerimizle.. Hep çoğul yazıyorum çünkü biz bir aileyiz 😉

 

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Genelde 451 , Bugün 1 defa okunmuştur