Tanju ÖZCAN’a Soruşturma

Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Suriyelilere belediye bütçesinden yardımı kesmesi ile alakalı olarak Bakanlık harekete geçti. İçişleri Bakanlığı konuyu soruşturmak üzere iki mülkiye müfettişi görevlendirdi.
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçim çalışmalarında vaat ettiği ‘Suriyelilere yardımı kesme’ sözünü yerine getirmek adına mazbatasını aldıktan sonra Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne talimat verdi. Belediye Başkanı Özcan’ın talimatı ulusal kamuoyunda büyük yankı uyandırırken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dahil birçok AK Partili siyasinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları da Başkan Özcan’a tepki gösterdi.

Özcan’ın kararı siyasiler ve STK’lar tarafından kamuoyunda tartışılmaya devam ederken İçişleri Bakanlığı, konuyla ilgili olarak harekete geçti. İçişleri Bakanlığı, Bolu Belediyesi’nde Suriyelilere yapılan yardımın kesilmesi ile ilgili Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında başlattı. Soruşturma açılması konusunda henüz Başkan Özcan’dan bir açıklama gelmezken Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezi’nin de konuyla ilgili olarak bir açıklama yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.